Zkrášlete si byt novou výmalbou a vyčištěnou sedací soupravou

Lidé často malování odkládají. Profesionální malíři však doporučují provádět výmalbu každé dva roky, nejpozději jednou za pět let. A víte, jak často byste měli čistit sedací soupravy a čalounění? Dokonce dvakrát do roka.

Odbornou práci přenechejte profesionálům

Kvalitní výmalbou nedocílíte jen čistších zdí a stropů, které vypadají jako nové, ale také předcházíte různým plísním, které by se ve stěnách mohly udržovat. Ne každý si ovšem dokáže vymalovat byt nebo dům sám, proto tuto práci raději přenechejte odborníkům.
Čištění koberců Praha

Jaké služby malíři poskytují?

Malíři vám vymalují nejen byt či dům, ale také komerční prostory, jako jsou kanceláře, natřou vám fasády a rovněž provádějí také průmyslové nátěry stěn, podlah i stropů. Rovněž vám:

  • namíchají barvu podle vašich přání
  • pomohou vám s vhodným výběrem materiálu
  • vyčistí plochy, na které se průmyslový nátěr bude nanášet

Jak často malovat?

Nová malba vám z pravidla vydrží zhruba čtyři roky, někdy je ovšem nutné znovu vymalovat už po dvou letech, jindy až po pěti. Například v kuchyni nebo na chodbách je však potřeba malovat jednou za dva či tři roky. Veřejné prostory, které musejí splňovat určité hygienické standardy, se musejí malovat jednou za dva roky. Co se týče veřejných jídelen, u nich je žádoucí výmalbu provádět každý rok.

Úklid po výmalbě je samozřejmostí

Nemusíte se ale ničeho bát. Veškerou práci, včetně té přípravné, nechte na profesionálech, kteří nábytek a podlahy zakryjí, aby nedošlo k jejich poškození, a zároveň po skončení výmalby po sobě všechno pečlivě uklidí. Vstříc vám také vyjdou s termínem výmalby. Navíc u ní vůbec nemusíte být přítomni a můžete se věnovat jiným povinnostem či radostem.

Kdy je vhodná doba na malování?

Dodnes se lidé domnívají, že není vhodné malovat v zimě, ale to už dávno neplatí. Topení v místnostech zaručí, že barvy uschnou, i když se venku teploty pohybují kolem bodu mrazu. V létě pak naopak mohou barvy schnout mnohem pomaleji, jelikož jim nesvědčí sychravé počasí. Je však dobré počítat s tím, že po čerstvé výmalbě není dobré ihned mýt okna. Doporučuje se alespoň týden počkat, pak už si totiž můžete být jistí, že barva skutečně zaschla.

Na řadu přichází čištění sedací soupravy a koberců

Co však můžete udělat téměř ihned po výmalbě, je čištění koberců, sedací soupravy a čalounění. Sami se do toho však nepouštějte. Může se snadno stát, že si nesprávným postupem při čištění nebo nevhodnými prostředky soupravu zničíte. I tuto práci raději přenechejte profesionálům. Specialisté na hloubkové čištění čalounění a koberců používají takzvanou mokrou cestu. Na koberce je tak vstřikováno čistící médium, které je ovšem zároveň ihned odsáváno do sběrné nádoby. Díky tomu je tato metoda velmi šetrná a prodlužuje životnost vašeho čalounění a koberců o mnoho let.

Hloubkové čištění odstraní zápach

Někdy si zákazníci kromě čištění žádají také odstranění nepříjemného zápachu. Ten vzniká nejenom ze zvířecí moči, ale také z organických nápojů nebo z jídla, které kdy na koberec nebo sedací soupravu upadlo. Jen dezodorace však stačit nebude. Je zapotřebí provést takzvané hloubkové extrakční čištění. Konkrétní místo se vyčistí hned několikrát a až poté proběhne dezodorace. Je skutečně nutné především odstranit příčinu zápachu a vyčistit nejpostiženější místa, v opačném případě by rychle došlo k množení bakterií a plísní a zápach by se stupňoval.

 

Po čištění počítejte s tím, že čalounění a koberce budou nějakou dobu schnout. Většinou se udává doba kolem šesti hodin, hodně ovšem závisí na tom, jak často větráte, jaká je v bytě či domě vlhkost a teplota.

 

Nechte si vymalovat byt a vyčistit koberce a čalounění od profesionálů. Tak si ušetříte spoustu času a problémů. Chcete žít v čistém a zdravotně nezávadném prostředí? Pak nezapomínejte na pravidelnou výmalbu a čištění textilií.