Stala se vám havárie vody? Pomůže instalatér a pak odborné čištění

Stala se vám havárie s potrubím? Přivolejte si na pomoc instalatéra, který opraví prasklou hadici od pračky či vymění poničené potrubí. A nakonec si zavolejte odborné čištění koberců. Specialisté na čištění koberců zachrání vaše kusové i velkoformátové koberce!

Co dělat když doma praskne voda

Přišli jste domů a slyšíte divné kapání vody. Jdete po zvuku a už vidíte na zemi potopu, která se line z vedlejší místnosti. Co rychle dělat? Havárie vody je jedna z nejčastějších havárií v českých domácnostech. A pro vás, jako majitele bytu, představuje největší finanční náklady, pokud nemáte nemovitost řádně pojištěnou. Zvláště v případě, pokud bydlíte v bytě a pod vámi bydlí sousedi, nebo pokud máte doma masivní podlahy nebo nábytek.

Čištění koberců Praha

Nezapomeňte vše důkladně zdokumentovat

Jestliže jste přišli do vytopeného bytu, nepanikařte. Ze všeho nejdříve vypněte vodu v celém bytě a následně zavolejte instalatéra. Poté zjistěte, odkud voda uniká a vše náležitě zdokumentujte. V dnešní době stačí fotoaparátem z mobilního telefonu. Vyfoťte poničený nábytek, mokré stěny, zničené podlahy, zkrátka vše, co voda zničila.

Máte sousedy? Zeptejte se na případné škody

Pokud bydlíte v panelovém, činžovním domě nebo řadovce, zeptejte se svých sousedů, zda nemají poničené zdi nebo stropy od protékající vody z vašeho bytu. Pokud ano, zdokumentujte i jejich škody na majetku a to fotografiemi a stručným popisem situace.

Zavolejte na pojišťovnu a objednejte si profesionální čištění  

Pokud jste pojištěni, kontaktujte prostřednictvím infolinky svou pojišťovnu a seznamte je s vaším problémem.  Po nahlášení pojistné události přistupte k vysoušení poškozených prostor. Jestliže jsou ve vašem bytě koberce, běhouny, kusové koberce nebo jiné krytiny, které vyžadují speciální čištění, obraťte se na naše specialisty na čištění koberců.

Zajišťujeme profesionální čištění koberců po vytopení. Poradíme si i s velmi poškozenými koberci například znečištěnou vodou z odpadů, s koberci napadenými písní, nebo nevzhlednými fleky po špatném vysušení.

Sušení koberců provádíme formou suchého a mokrého čištění

Suché čistění je ke kobercům šetrnější, než čistění mokré. Pokud se vám podařilo koberec vysušit svépomocí, ale je nutné provést jeho hloubkové čištění, doporučujeme provést suché čistění. To odstraní nejen nečistoty, ale také roztoče, což je zejména pro alergiky velice důležité. Na suché čistění se používá speciální prášek nebo čistící pěna. Tato metoda čistění koberce je vhodná pouze pro koberce s nízkým vlasem. Nesmí se používat na koberce z bavlny.

mokré čistění využíváme v případě, že je váš koberec silně znečištěn a jsou na něm viditelné skvrny. Jde o efektivnější způsob čištění, který se dostane hodně do hloubky.

Čistíme i čalounění

Někdy se může stát, že i nábytek nasákne vodu po vytopení. V takovém případě přichází na řadu čištění čalounění. To provádíme podle nejmodernějších postupů tak, abychom z nábytku dostali vodu a odstranili nevzhledné fleky. O postupu čištění čalounění vždy jednáme na místě, po zjištění rozsahu znečištění nábytku.