Zdravotní matrace

Správným krokem pro ty, kteří mají zdravotní (ortopedické) problémy jsou zdravotní matrace. Zdravotní matrace mají tzv. zónování, matrace se přizpůsobí vašemu tělu a udrží ho v přirozené poloze. Zdravotní matrace, jsou ty matrace, které získaly osvědčení akreditované zkušebny a byly zařazeny mezi zdravotnické prostředky.Zdravotní matrace musí být klinicky testovány státním ústavem pro kontrolu léčiv.Ne všechny matrace, které prodejci označují jako zdravotní matrace, jsou skutečně zdravotní. Pokud chcete mít jistotu, že vámi vybraná matrace je zdravotní, vyžádejte si po prodejci certifikát.Zdravotní matrace patří do snížené sazby DPH.

zdravotni matrace

 

Ke zdravotním matracím jsou vhodným doplňkem zdravotní (anatomické) polštáře. Zdravotní polštáře jsou konstruovány tak, aby bylo možné spát jak na boku, tak i na zádech a krční páteř zůstávala stále v optimální poloze a netrpěla. Anatomický polštář by měl mít optimální tuhost (příliš tuhý tlačí, příliš měkký dostatečně nepodporuje krční páteř), udržovat krční páteř v přirozené poloze, snižovat problémy se spánkem a chrápáním a poskytovat maximální pohodlí při odpočinku.

Ke kvalitnímu a zdravému spaní může velkou mírou přispět i vhodný výběr roštu. Optimální pro zdravotní matrace jsou rošty polohovatelné s vypruženými lamelami. Tyto rošty do postelevýrazně dopomáhají k dosažení správné podpory těla.Polohování nohou napomáhá krevnímu oběhu, předchází tvorbě křečových žil a uvolňuje dolní končetiny.