Profesionální čištění Shaggy koberců

Shaggy koberce jsou stále oblíbenějším doplňkem obýváku, pracovny i dětského pokoje. Jde o koberce s dlouhým vlasem, které dodají interiéru na útulnosti. Jak tyto koberce čistit?

Shaggy koberce jsou IN

Koberce s dlouhým vlasem jsou velmi populární. Jde o stylový doplněk, který dotváří příjemný hřejivý pocit a barevně podtrhne celý interiér. Hodí se do obývacího pokoje, ložnice, pracovny i dětského pokoje. Shaggy koberce vyžadují pravidelnou péči, která jim zajistí dlouhou životnost a nádherný vzhled.

Čištění koberců a sedaček

Charakteristika Shaggy koberců

Charakteristickým znakem shaggy koberců jsou dlouhá vlákna, která jsou pevně připevněná k textilnímu podkladu. Délka vlasu se obvykle pohybuje od dvou do sedmi centimetrů. Vlastností Shaggy koberců je například to, že se vlasy nasměrují stejným směrem po přejetí. Jde o takzvanou paměťovou vlastnost. Koberce jsou obvykle vyrobeny z bavlny, umělých vláken nebo vlny. Syntetické koberce vynikají nízkou pořizovací cenou, přírodní materiály dlouhou životností.

Pravidelné suché čištění Shaggy koberců

Koberce s dlouhým vlasem se musí pravidelně udržovat, zejména pokud jsou v domácnosti používány pravidelně. Suché čištění je základem pro udržení koberce ve svěží kondici, aby vlasová vlákna nepohlcovala nečistoty, prach, chlupy od zvířat apod. Suché čištění Shaggy koberce je nejjednodušší způsob údržby.

Suché čištění koberců se aplikuje pomocí speciálního nástavce, určeného přímo pro vysávání koberců s vysokým vlasem. Nástavec je vybaven štětinami, má užší profil vysávání, aby dokázal vyvinout ideální sací sílu. Vysávat Shaggy koberce by se mělo provádět všemi směry, nejen po směru vláken.

Pravidelné mokré čištění Shaggy koberců

I přes to, že koberec s dlouhým vlasem pravidelně vysáváme, musíme mu čas od času dopřát také účinné mokré čištění. V zásadě platí, že pravidelné tepování koberce je přínosné nejen z důvodu odstranění viditelných skvrn, prachu, nečistot a pachů, ale také hluboko usazených nečistot uvnitř koberce, bakterie a viry. Pro mokré čištění koberců používáme profesionální vysavače značky Kärcher a ekologické čisticí prostředky, určené přímo pro konkrétní typ koberce.

Jak je to se schnutím? Vysoký výkon tepovače garantuje dokonalé čištění a následné vysátí vlhkosti. Shaggy koberec bude po mokrém čištění jen minimálně mokrý, pro úplně uschnutí stačí místnost dobře odvětrat a nechat koberec bez zátěže uschnout alespoň 8 hodin.