Profesionální čištění koberců a čalouněného nábytku

Čištění koberců a čalounění se provádí v bytových jednotkách, rodinných domech, kancelářích nebo školách a školkách, prostě všude kde si vzpomenete. Profesionální firmy, které nabízí čištění koberců a čalounění pracují s ověřenou technikou a čistícími prostředky od nejznámějších světových výrobců. Čištění s nejmodernější technologií v České republice je velmi oblíbenou službou pro všechny ty, kteří se potřebují zbavit skvrn na sedacích soupravách, kobercích nebo jiného čalouněného nábytku. Přináší velkou spokojenost našich zákazníků, vypovídá o tom spousta recenzí na naše služby.

 Čištění koberců a čalouněného nábytku je:

Odborné čištění koberců ale také čalouněného nábytku je metodou, která je prováděná převážně mokrou cestou. Hlavní princip čištění koberců a čalouněného nábytku není žádným tajemstvím, k práci používáme regulované tlakové vstřikování čistícího roztoku, které je složeno z vody a příslušného čistícího prostředku, které se vstříknou do vláken koberce nebo čalouněného nábytku. Po aplikaci vstřiku čistícího roztoku následuje odsátí, které společně s nečistotami, prachem, roztoči a alergeny budou zneškodněny.

Čištění koberců Praha

Co se bude dít po aplikaci čistícího roztoku?

Vyčištěná plocha vaší sedací soupravy, křesla, postele nebo koberce ať už vlasového či zátěžového, tak zůstává lehce navlhlá, ne však mokrá. Firma se postará o odstranění skvrn, mastnoty, zašlou špínu a v neposlední řadě i nepříjemné pachy vašich domácích mazlíčků. Čištění koberců a čalouněného nábytku nemusíte vyhledávat pouze tehdy, když je už namále abyste nábytek vyhodili. Nechte si profesionální firmou jako jsme my čistit váš nábytek nebo koberce pravidelnou péčí. Díky pravidelné údržbě můžete dosáhnout prodloužení životnosti koberců nebo čalouněného nábytku.

Proč je strojní čištění důležité?

Roztoči a mikroorganismy

V kobercích a čalounění žije obrovské množství roztočů a jiných mikroorganismů, které pouhým okem neuvidíte. Tyto živé organismy se společně s prachem usazují na vašich plicích a mohou pak vyvolávat různé alergie nebo astmatické záchvaty. Samotní roztoči lidem neškodí. Organismy jsou zdrojem dusíku pro podporu růstu hub a plísní.  Houby zhoršují astma a vyvolávají další nepříjemné nemoci, kterých se jen tak snadno nezbavíte. Tak jako plísně mohou způsobovat svědivé vyrážky, tak i mikroorganismy mají tuto možnost..

Odstranění a vyčištění

Čištění koberců nebo čalouněného nábytku, vás zaručeně po jedné aplikaci čistícího roztoku roztočů, plísní a hub zcela nezbaví. Pro čistotu vašeho bydlení, vám doporučujeme čištění koberců a čalouněného nábytku alespoň 1x ročně, v kancelářských prostorech 2x – 3x ročně. Pravidelným čištěním nábytku se nejen zbavíte mikroorganismů ale zaručeně prodloužíte jejich životnost a vrátíte jim krásný vzhled.

Metoda mokrého čištění

Tento způsob mokrého čištěnéí je nejosvědčenější metodou pro odstranění veškerých plísní, hub nebo prachových částic. Začíná v tlakovém vstřikování čistícího prostředku do tkaniny a jeho následném odsávání do sběrné nádoby. V průběhu tohoto procesu dochází k propírání i regeneraci vláken tkaniny. Koberec i čalouněný nábytek zůstává vlhký několik hodin. Mokrá metoda je vhodná k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců nebo čalouněného nábytku.

Vaše koberce ale také čalouněný nábytek si opravdu zaslouží jen to nejlepší. Domluvte se na konzultaci čištění koberců nebo čalouněného nábytku, je to totiž klíčovou součástí tohoto procesu.