Podlahové krytiny v kanceláři

Podlahové krytiny v kanceláři

Každá místnost, ať je to to místnost obytná, nebo komerční, potřebuje dobrou podlahovou krytinu. Na každou místnost nebo prostor jsou přitom kladeny specifické požadavky, hlavně co se týká zátěže podlahové krytiny. Ne každá podlahová krytina, jako jsou různé dřevěné podlahy, palubky, plovoucí podlahy nebo koberce je vhodná pro danou místnost.

Kanceláře jsou specifickým prostředím i co se týká použitých podlahových krytin. Jsou kanceláře a kancelářské prostory, které jsou velize zatížené provozem. Do těchto míst se koberce nebo podobné podlahové krytiny určitě nehodí. V takto zatížených kancelářích by bylo I čištění koberce náročné a nepraktické.

Jakou podlahovou krytinu vybrat do kanceláře

V kancelářích, kde je rozmístěný kancelářský nábytek, je vhodné dát některou z pevnějších podlahových krytin, jako je plovoucí podlaha nebo palubky z dostatečně tvrdého dřeva. Pokud se v kanceláři používá např. kancelářské křeslo, je dobré podlahovou krytinu optařit také nějakou podložkou, která bude chránit podlahu kanceláře.

V některých kancelářích je ve velké míře použitý kancelářský nábytek, ve kterém může být uskladněno značné množství písmností. Tyto kancelářské spisy bývají objemné a těžké, zvlášť, pokud se v kanceláři provádí archivace účetních dokladů přímo v kanceláři. V takovép případě může být v kanceláři zvýšený pohyb lidí.

Jakýkoli koberec by se v této kanceláři brzy zničil a kancelářský nábytek by se musel znovu přestavět.