Plachtové haly jako víceúčelové řešení

Ve světě podnikání se dnes neobejdeme bez dostatečně velkých skladových nebo výrobních prostor. Situace je ale nakonec taková, že nemáme dostatek prostoru pro výrobek, kterým se naše firma zabývá nebo pro materiál a začínáme tak trochu panikařit, protože se blíží zima a my musíme jednoduše nejen splnit daný úkol, ale především jej tak rychle nemáme jak vyřešit. V takovém případě se jistě hodí dobrá rada, která zní, pořiďte si montovanou plachtovou halu a problém, kam uskladnit materiál je rázem vyřešený.

Plachtová hala a co si pod tím můžeme představit

Plachtové haly se skládají z lehkých plochých ocelových nosníků, jenž jsou připevněny na šroubových spojích. Není tady potřeba svařování. Tyto haly jsou bezrámové, obloukovité a jejich realizace je pro profesionální pracovní tým jednoduchou záležitostí. Oblouk je tou nejtěžší částí při samotné montáží, skládá se z několika dílů, má výborné provozní vlastnosti a nízké instalační náklady, což umožňuje obsadit zvláštní pozice mezi montovanými budovami pro průmyslové a komerční účely. Navíc mají tyto haly velké výhody oproti zděným stavbám, takže pokud uvažujeme o takové hale, jistě bud investice stát za to.

Využití plachtové haly

Za velkou výhodu můžeme považovat jejich variabilitu a možnost uplatnění téměř v každém oboru či odvětví průmyslu. Montovaná hal je vhodná jak už bylo řečeno na začátku nejen jako skladové a výrobní prostory, ale můžeme je využít hlavně v zemědělství. Tady se uplatňují jako stáje pro hospodářská zvířata a sklad pro jejich krmivo, ale využít jej v tomto oboru můžeme také jako garáže pro těžkou zemědělskou techniku. Plachtové haly jsou ale také vhodné jako velké hangáry pro letadla, jako dílny, maloobchodní prostory a garáže pro jakoukoliv dopravu. Také sportovní odvětví je takovým halám nakloněno. Jde o spolehlivé zastřešení různých sportovišť, bazénů, tenisových kurtů, jízdáren a podobně.

hala

Výhody plachtových hal

Investory jistě také zajímají výhody těchto montovaných plachtových hal. Oblíbenost navíc stoupá a tak zmínka o výhodách těchto hal přijde jistě vhod. Především jde o rychlost výstavby, kdy realizace je možná za několik  dní. Záleží samozřejmě na požadavcích zákazníka a na rozměru haly. Také stojí za zmínku nízké náklady, což zajímá investory asi nejvíce. Pokud chceme také halu umístit na jiném místě, než na jakém stojí doposud, i tato možnost je reálná. Hala je prakticky laicky řečeno stavebnice, která se dá dobře montovat a demontovat, takže realizace na jiném místě již postavené haly není žádnou překážkou pro spolehlivou a odbornou firmu. Hangáry mají malou celkovou hmotnost a pro jejich instalaci postačí lehké základy a u sloupového typu i malá hloubka pokládky.

Jak vybrat spolehlivou firmu

Měli bychom si ale také vybrat spolehlivou firmu, kde profesionalita, kvalita odvedené práce a rychlost výstavby bude asi tím hlavním tahounem. Na trhu služeb se můžeme setkat s mnoha takovými firmami, které mají ve svém portfoliu služeb právě realizaci těchto plachtových hal. Určitě bychom neměli dát na první reklamu a nabídku, která zaručuje nejnižší cenu. Ta většinou bývá na úkor kvality a tak je lepší hledat a srovnávat. Můžeme také dát na doporučení nebo se řídit podle referencí zákazníků, kteří těchto služeb využili již před námi. Hodně nám to o firmě napoví.