Pánské košile – firemní

Pánské firemní košile spoustě zaměstnancům vyhovují, jiní je příliš rádi nemají

Navštěvujete-li pravidelně různé cestovní kanceláře, možná jste si v některých všimli, že jejich zaměstnanci vypadají pořád tak nějak stejně, jakoby jednotně. Obzvlášť velké cestovní kanceláře s mnoha pobočkami chtějí být snadno identifikovatelné a zapamatovatelné, proto mohou požadovat po svých zaměstnancích, aby nosili firemní stejnokroj. Může jím být firemní košile v barvě loga cestovní kanceláře a jednotně zbarvené kalhoty u mužů a kalhoty nebo sukně u žen. Samozřejmě, že muži i ženy nemohou nosit stejné košile. Proto by měla firma svým pracovníkům zakoupit firemní pánské košile a elegantnější firemní dámské halenky.

Běžně se nosí firemní košile s dlouhým i krátkým rukávem

Někteří zaměstnanci nejsou s tímto způsobem oblékání spokojení, protože je jednotvárné a některým z nich zvolená barva nesluší, jiní zase nošení stejnokroje považují za výhodu. Odpadá jim totiž starost s vymýšlením, co si zase mají vzít na sebe. Jen sáhnou do skříně, vyndají perfektně vyžehlenou košili nebo halenku, k ní kalhoty nebo sukni a mohou vyrazit do práce. Aby starost o oděvy nošené do zaměstnání nebyla náročná, mělo by vedení firmy nakoupit dostatečný počet košil či halenek pro každého zaměstnance. Se dvěma nebo třemi košilemi by byla jejich údržba poměrně náročná, protože by je museli minimálně dvakrát do týdne vyprat.

Počítat musí s tím, že bude košile po jednodenním nošení zralá na vyprání. A tak často musí denně vytáhnout ze svého šatníku další čistou a perfektně vyžehlenou košili. Aby pánské košile vydržely dlouho jako nové, měli by se jejich majitelé o ně řádně starat. Neprat je na vyšší teplotu, než je uvedené na etiketě košile, prát je pouze s podobně zbarveným prádlem, aby předešli zapuštění barvy z jiného prádla na košile, a sušit je v sušičce na prádlo pouze tehdy, když to výrobce doporučí. Jinak by se mohla košile v sušičce na prádlo poškodit. Pokud pánské košile sušíte jen tak na vzduchu, nenechávejte je přeschnout a žehlete je ještě mírně vlhké. Velmi si tím žehlení usnadníte. Velmi elegantně vypadají firemní pánské košile s dlouhým rukávem. Ovšem pokud je zaměstnavatel alespoň trochu přístupný změnám, může dovolit v teplých letních měsících nošení firemních košil s krátkým rukávem. Proto by vedení cestovní kanceláře mělo při nákupu firemních košil s touto variantou počítat a kromě košil s dlouhým rukávem zakoupit i dostatečný počet košil s krátkým rukávem.