Nejčastější chyby při mytí oken. Děláte je i vy?

Mytí oken není nejoblíbenější činnost, ba spíše naopak. Mnoho z nás tento úkol vědomě odkládá až úplně nakonec všech povinností. I když se to na první pohled tváří jednoduše, i při umývání oken lze napáchat nejednu chybu. Tohle jsou ty nejčastější a kdo ví – možná je děláte taky.

Myjete okna za slunečného počasí

Mnoho lidí dělá tu velkou chybu, že mytí oken odkládá na den, kdy bude krásné počasí. Když už se mají okna umývat a doma se má větrat, ať je alespoň venku pěkně a svítí sluníčko. Jenže to je špatně. Jakmile se totiž do okna opřou hřejivé sluneční paprsky, čisticí prostředky uschnou daleko rychleji, než je stihnete vyleštit. To bude mít za následek nepěkné šmouhy a možná i matný film.

Používáte špatnou vodu

Mysleli jste si, že na mytí oken není co zkazit? Chyba lávky. Dalším přešlapem, kterého se dopouštíme, je používání tvrdé vody na umývání oken. Tvrdá voda za sebou zanechává velké a často těžko odstranitelné skvrny. Není hned důvod povolávat firmu, která by za vás okna umyla. Bohatě postačí, když příště použijete vodu destilovanou a studenou.

Mokré čištění koberců Praha

Zapomínáte na špínu a prach

Možná ani vás mytí oken nebaví a kdyby to šlo, nejraději byste se na to vykašlali úplně. Když už se do toho ale přeci jen pustíte, neměli byste se dopouštět další chyby – vynechávání odstranění špíny a prachu, které na oknech ulpívají. Tohle je věc, kterou byste měli udělat jako první. Nejdříve umýt rámy a parapety, teprve poté se pustit do leštění skleněné tabule.

Nemyjete okna zvenčí

I když by se mohlo zdát, že tohle snad nikdo nedělá, divili byste se. Najdou se i tací, kteří si okna tzv. vypucují zevnitř a mají dobrý pocit, že to doma mají čisté a naklizené, ale na vnější stranu oken zapomínají. A to schválně. Vy tuto chybu nedělejte, veškerá snaha by pak přišla vniveč.