Mokré čištění koberců a jeho výhody

Koberce ani zdaleka nevyšly z módy a i v dnešní moderní době mají v interiérech své místo. Celoplošné i kusové koberce nám to doma dělají útulnější, jsou příjemné na došlap, zároveň tlumí hluk. Jejich údržba ale nezahrnuje pouze vysávání. Chcete-li mít doma koberce čisté, měli byste čas od času provést i mokré čištění.

Mokré čištění koberců Praha

Co je mokré čištění?

Možná ho znáte pod pojmem tepování. Mokré čištění koberců je považováno za účinnější nežli klasické vysávání. Speciální čisticí roztok se zapracuje do vláken koberce pod tlakem, nechá se chvíli působit a následně se pečlivě vysaje. Roztok se postará o rozpuštění špíny, která se následně odstraní společně s roztokem.

Většina lidí si myslí, že po tepování zůstane koberec mokrý a to je důvod, proč se mu vyhýbají. Pravda je ale taková, že koberec zůstává pouze vlhký a jeho použití není zásadně omezeno. Jediné, co je potřeba, je nechat jej důkladně vyschnout, aby v něm nevznikly plísně.

Výhody mokrého čištění

Mokré čištění koberců s sebou přináší nejednu výhodu:

  • zbaví koberec špíny, zatvrdlých nečistot i tekutin
  • nevytahuje ani nevytrhává vlákna koberce
  • regeneruje vlákna
  • dá se aplikovat na kusové i celoplošné koberce

Do mokrého čištění se můžete pustit sami, nebo si pozvat profesionální firmu. Od firmy si můžete půjčit i profesionální tepovač, rozhodně jej nemusíte hned kupovat.

Čištění kobercům neuškodí

Jednou z obav, které lidem brání pustit se do řádného mokrého čištění jejich koberců, je strach z toho, že čisticí prostředek, který se k tomuto účelu používá, koberec poškodí. Možná i vy z toho máte strach, například pokud máte koberec teprve chvíli, nebo pokud jste do něho investovali větší sumu peněz.

Rozhodně se ale není čeho bát. Čisticí směsi jsou šetrné k vláknům jakéhokoli koberce, dá se použít na koberce s krátkými i dlouhými vlákny.