Malíři Praha mají přehled, styl a dobré nápady

Malování interiéru je jednoduchý návod, jak oživit interiér bytu. Je to také nejlevnější způsob modernizace. Ovšem i u malování se mže udělat několik chyb, které se pak těžko napravují. Pokud si člověk neví rady nebo se necítí na to, aby dobře vymlovat celý byt, může oslovit profesionální malířskou firmu. Malíři Praha jsou odborníci na pravém místě a jejich zkušenosti jsou veliké.

 

Malíři Praha

Před malováním

Než se začne samotné malování interiéru, je třeba místnost na to dobře připravit. Není nic horšího než začít s prací, když není nic připraveno a člověk nemá ani pořádný váleček či vhodnou barvu. Zakoupením vhodného náčiní a správné přípravy stěn na malování si člověk ušetří spoustu práce a starostí. Na trhu jsou k dostání různě veliké válečky a štětce, ale také malířské sety, které jsou vhodné i do malých prostor. Není dobré také podceňovat zakrytování podlahy, protože po skončení práce by si člověk jen přidělal zbytečnou práci, ovšem některé malířské firmy nabízejí ve svých službách i závěrečný úklid a to je jistě velmi dobrá zpráva. Nábytek musí být vystěhován nebo přesunut alespoň doprostřed místnosti.

Co dále radí nejen malíři Praha

Stěny se také musejí dobře připravit. Pokud mají prasklinky nebo dírky, je potřeba je zacelit, třeba sádrou nebo speciálním nemastným tmelem. Malíři Praha také doporučují stěny před malováním natenperovat speciální penetrací, která má za úkol lepší přilnavost nátěru k podkladu. Vhodný je rovněž základový nebo podkladový nátěr.

Jak se vypořádat s malováním místnosti s vysokým stropem

Malování bytu  s vysokými stropy může být náročné. Při vytváření pohodlného prostoru je velmi důležité barevné schéma místnosti. A existuje mnoho složitých triků, jak vdechnout světlo a vzduch do malé místnosti a učinit prostornou místnost s příliš vysokými stropy pohodlnější a teplejší. Malování stropů se provádí za pomocí teleskopických tyčí, které jsou v tomto směru velkými pomocníky. Správně zvolené barvy stropu a stěn činí místnost esteticky příjemnou a útulnou. Pro správný výběr barev tedy musíte stavět na stylu, ve kterém je místnost plánována a jaké je její velikosti. Taková místnost by neměl být vymalována ve studených odstínech šedé, modré a černé a bílé. Nejlepší je použít tyto barvy pouze v kombinaci s jinými, teplejšími a jasnějšími odstíny. Naopak u nízkých stropů platí zlaté pravidlo kombinovat světlejší strop s tmavšími nebo více nasycenými stěnami. O radu si lze požádat u odborníků. Malíři Praha mají pro každého řešení.

A co malování ložnice nebo dětského pokoje

Obě zmíněné místnosti jsou velmi důležitou součástí každého bytu. Děti všeobecně milují barvičky. Jejich fantazie je veliká a tak by měl být pokoj vymalován pastelovými barvami, které je nejen potěší, ale které umocní jejich náladu a zlepší psychický stav. Možná se to nezdá, ale barvy ovlivňují psychiku člověka a dětskou duši obzvlášť. Také je důležité myslet na to, že jinak bude vymalovaný pokoj malého nemluvněte a jinaj školáka nebo pak studenta.

Ložnice je místnost pro odpočinek a především zdravý spánek. Barvy v ložnici by neměly být příliš energické a výrazné, třeba červená nebo fialová do ložnice určitě nepatří. Obecně platí, že by barvy v ložnici měly být světlejších odstínů. Ložnice směřovaná na sever by měla být vymalována teplejšími barvami a naopak jižní zase studenějšími barvami.