Krycí plachta na bazén – víte jakou zvolit?

Pokud chceme, aby nám v bazénu vydržela plachta čistá a bez listí nebo nečistot, musíme si pořídit krycí plachtu na bazén. Ta nám spolehlivě zaručí, že už nebudeme muset brát do rukou sítko a vytahovat z vody listí ze sousedova stromu nebo nečistoty, které navál vítr. V letních měsících tak můžeme mít o starost míň a věnovat se pohodlnějším a příjemnějším věcem.

Plachta na bazén splní účel

Krycí plachta na bazén nám splní všechny podmínky, pro které byla vlastně zakoupena. Dnešní trh nabízí několik možností, které je třeba nejdříve trochu prověřit. Pořídit si krycí plachtu na bazén sice není žádná věda, ale je potřeba se tomu trochu podívat pod kůži. Například zda máme plachtu, která má odpovídající rozměry, zda je pevná nebo je opatřena závěsnými očky pro držáky napínání.

Plachty mají různý tvar

Klasický obdélníkový tvar krycí plachty na bazén je běžným standardem. Bazény mají většinou i atypický tvar, který obdélník zřejmě nezakryje. Je spoustu možností, které nabízejí i atypické plachty pro zakrytí našeho bazénu. Mnohé firmy nabízejí své služby i na zakázku a to právě vzhledem k netradičním tvarům bazénů a výjimkou není ani oválný nebo kulatý tvar.

Co získáme zakrytím bazénu plachtou?

Nemusíme pokaždé když si chceme užít vodní radovánky čistit vodu od nečistot, hmyzu a listí. Běhat každý den se sítkem by otrávilo každého z nás. Navíc při zakrytování bazénu vlastně dochází k menšímu odpařování vody a tím vydrží bazénové přípravky jistě delší dobu. Bazénová plachta také v malé míře chrání před pádem do vody naše malé domácí mazlíčky a malé děti.

Další výhody krycí plachty na bazén

Mezi přednosti krycích plachet na bazény jsou jejich izolační vlastnosti. Bazénové plachty totiž fungují prakticky skoro na stejném principu, jako poklička na hrnci při vaření. V případě vysokých teplot se tak můžeme dočkat i velmi teplé vody v bazénu. A ještě zůstane teplá po celou dobu zakrytí. Má to určitý solární efekt, ale existují i solární krycí plachty, které jsou přímo určené na ohřev vody v bazénu díky slunečním paprskům. Takže docílíme levného a ekologického ohřevu vody.

O dalších výhodách nebo možnostech krycích bazénových plachet je dobré poradit se s odborníkem. Mají mnohaleté zkušenosti a také sledují technologický vývoj v každém směru. Jistě bude rozdíl mezi bazénovou plachtou před dvaceti lety jako nyní. A o solární energii v minulosti také neměli ani potuchy.