Kdy je výhodné použít mokré čištění koberců

Dokonale čistý koberec je základem pro zdravé žití v domácnosti. Jak vyčistit koberec mokrou metodou a kdy je tato technika nejvhodnější?

Jak na dokonale čistý koberec

Koberec je nedílnou součástí každé domácnosti, prezentačních prostor, kanceláří i veřejných institucí. Jeho moderní vzhled, příjemně teplý povrch a izolace hluku jsou faktory, které vedou k jeho použití všude tam, kde se dbá na estetiku a moderní pojetí interiéru.

Vlivem pravidelného použití dochází k pozvolnému znečištění, se kterým si běžné vysávání nedokáže poradit. Proto se při čištění koberců volají specializované firmy, které pomohou vyčistit koberec až na okraje vláken tak, aby se odstranily i ty nejodolnější nečistoty, roztoče a mikroby.

Co je profesionální mokré čištění koberců

Profesionální mokré čištění koberců si stále častěji objednávají firmy, ale také domácnosti. Díky profesionálnímu čištění se odstraní i ty nejodolnější skvrny od vína, čokolády a dalších látek, které se během běžného používání na koberci usadí.

Profesionální mokré čištění koberců je oproti běžnému vysávání mnohem účinnější. Známe jej také pod pojmem tepování koberců. Profesionální čistící roztok se během tepování koberce zpracuje do vláken pod tlakem tak, aby došlo k dokonalému namočení celého vlákna koberce.

Roztok se nechá krátkou chvíli působit. V tomto procesu dojde k rozpuštění veškerých nečistot. Následně se roztok pečlivě vysaje. Koberec při použití profesionálních strojů nezůstává mokrý, pouze vlhký.

Po aplikaci chemického roztoku a následného důkladného vysátí všech nečistot zůstane koberec čistý, zbavený všech nečistot, prachu a nebezpečných roztočů, které jsou velmi rizikové pro malé děti a alergiky.

Použití koberce bezprostředně po tepování není zásadně omezeno, ovšem je třeba nechat koberec důkladně proschnout, aby nedošlo ke vzniku plísní.

Kdy se hodí použití čištění koberců mokrou metodou

Mokré čištění koberců se doporučuje u syntetických koberců i u koberců vyrobených z přírodních vláken. Naopak se tato rozšířená a stále oblíbenější metoda čištění koberců nedoporučuje na perské koberce, bavlně či hedvábné koberce nebo na kožené materiály.

Čisticí směs dokáže odstranit nejrůznější druhy nečistot

Profesionální čištění koberců díky použití výhradně kvalitních čisticích prostředků, zaručuje dokonalé vyčištění i těch nejodolnějších skvrn. Čisticí směs si poradí s každou špínou, která je

neustále zašlapována hlouběji do vláken koberce. V kombinaci s vysokotlakým extraktorem navrátí profesionální čištění koberci hygienickou čistotu a krásný „nový“ vzhled.

Jaké jsou výhody mokrého čištění koberců:

  • dokonale vyčistí špínu, tekutiny i zatvrdlé nečistoty
  • nedojde k vytahování ani vytrhávání vláken koberce
  • lze použít na krátká i dlouhá vlákna koberců
  • použití je vhodné na kusové i celoplošné koberce
  • profesionální čištění nezanechá koberec mokrý
  • mokré čištění lze aplikovat i na čalouněný nábytek
  • Mokré čištění koberců regeneruje vlákna

Čisticí směs, která se používá do profesionálních čističů koberců, je velmi šetrná k vláknům každého typu koberce. Čisticí směs je vyvinuta tak, aby koberec vypadal jako nový, díky vlastnostem hloubkové regenerace jednotlivých vláken koberce.

Mokré čištění je efektivní, rychlé, bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. Vysokotlaké čištění koberců vám ušetří mnoho finančních prostředků a bolavá záda od neustálého čištění drobných flíčků na vašem koberci.