Jak zbavit sedací soupravu nepříjemného zápachu

Sedací soupravy do sebe absorbují pachy z domácnosti, ať už jde o vůně linoucí se z kuchyně nebo domácí mazlíčky, kteří za sebou zanechávají pachovou stopu. Máte-li pocit, že vaše sedačka nepříjemně zapáchá, nemusíte hned uvažovat o tom, že si koupíte novou. Poradíme vám, jak zbavit sedačku nepříjemného zápachu.

Čištění sedaček Praha

Čištění sedačky s pomocí jedlé sody

Máte doma čalouněnou sedací soupravu? Pokud vám nevoní, což může být způsobené nejen absorpcí pachů z domácnosti, ale i vylitím nápoje nebo fleky od jídla, můžete na její čištění použít pomocníka, který stojí jen pár korun. Jedlou sodu má doma většina z nás, na čištění sedačky je to skvělá věc. A proč právě jedlá soda? Možná to nevíte, ale skvěle absorbuje pachy.

Jak na to?

  1. Nejdříve sedačku důkladně vysajte, ať se zbavíte nejen viditelných drobečků, ale i prachu a drobného smetí.
  2. Poté nasypte jedlou sodu na místa, která vám nevoní (případně s ní posypte celou sedačku).
  3. Jedlou sodu do sedačky „zapracujte“ – postačí, když jí rukama namačkáte do čalounění.
  4. Pak jedlou sodu postříkejte čistou vodou, ideálně z rozprašovače.
  5. Nechte ji působit minimálně 30 minut, lépe však uděláte, necháte-li jedlou sodu pracovat na sedačce klidně hodinu, nebo i dvě.
  6. Následně stačí jedlou sodu ze sedačky důkladně vysát.

Koženkovou či koženou sedačku vyčistíte s trochou mýdla

Nevábný odér se může linout i z kožené, nebo koženkové sedačky. Tady by vám jedlá soda příliš nepomohla, i tak ale přicházíme s dobrou radou. Čištění sedačky, ať už je kožená nebo koženková a zbavení se nepříjemného pachu, můžete s pomocí trochy tekutého mýdla a teplé vody.

Jak na to?

Smíchejte čajovou lžičku tekutého mýdla s hrníčkem teplé vody. Roztokem následně vyčistěte část sedačky, případně sedačku celou. Na odstranění zbytků mýdla použijte hadřík namočený do čisté vody. Poté sedačku utřete ještě suchým hadrem.

Co když sedačka páchne močí?

Když se malé děti učí chodit na nočník, nejednou se stane „drobná nehoda“, kterou v některých případech odnese právě sedací souprava. Odér močoviny rozhodně není nic příjemného, proto řešíte-li právě tento voňavý problém, máme radu i pro vás.

V každém případě je dobré zasáhnout hned a snažit se co nejvíce moči ze sedačky nasáknout do suché utěrky, plenky nebo ručníku. Poté si připravte mýdlový roztok a postižené místo vyčistěte. Navlhčený povrch vysušte savým materiálem, pro rychlejší sušení můžete na sedačku položit ventilátor.