Jak vyčistit čalouněnou sedačku

Sedačka je místo, kde se každý den setkáváte s rodinou a přáteli. Není proto divu, že je čalounění sedačky velmi namáháno a vystavováno hrozně vzniku skvrn. Jak efektivně vyčistit sedačku?

Skvrny od kávy, vína, limonády nebo nejrůznější mastné skvrny od jídla nejsou pastvou pro oči. Jak vyčistit čalouněnou sedačku tak, aby opět zářila jako nová?

S čištěním čalouněného nábytku neotálejte

Máte doma koberec, který pravidelně necháváte čistit profesionální firmou? A přemýšlíte, kdy vaše sedačka, křeslo nebo čalouněné židle, dostali profesionální očistu? I toto vybavení je každý den namáháno, proto si zaslouží profesionální péči. Z vybavení bytu dostává zabrat asi nejvíce. Především, pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří se i přes veškeré zákazy uvelebí na sedačce dříve, než se za vámi zaklapnou vchodové dveře.

Jak zbavit čalounění prachu

Pokud máte doma čalouněný nábytek, pak byste jej měli pravidelně zbavovat prachu pomocí vysavače. Ať už bydlíte v bytě nebo v rodinném domě, prach je všudypřítomný. Nejvíce věnujte pozornost čalounění, které má hrubší potahovou látku. Čas od času sedačku vykartáčujte jemným kartáčkem, případně otřete vlhkým hadrem.

Čištění čalounění

Samozřejmě si můžete zakoupit zázračný prostředek na čištění čalounění, který si má hravě poradit s většinou odolných skvrn a nečistot. Ale ruku na srdce, kdo by se chtěl drhnout se zašlou sedačkou a následně veškerým čalouněním ve vaší domácnosti?

Pokud k tomu všemu vlastníte ještě koberce, volba je jasná. Objednejte si profesionály, kteří si poradí s čištěním veškerých povrchů snadno a hlavně rychle. Spolupráce s úklidovou firmou vám ušetří mnoho času, námahu a v neposlední řadě peníze. Protože vám poskytne daleko větší kvalitu čištění, než kterého byste docílili volně prodejnými prostředky z drogerie.

Čalounění nábytku provádí profesionální firma výhradně špičkovými stroji, které neničí strukturu vláken a jsou určené přímo pro čištění jemných vláken čalouněného nábytku či koberce.

Čištění čalounění strojovým čištěním

Profesionálním strojovým čištěním se čalouněný nábytek vyčistí díky čisticí kapalině, která z jemných vláken odstraní nejrůznější nečistoty, prach i alergeny. Všechny nečistoty následně stroj vysaje do nádoby a povrch zůstane pouze vlhký, nikoli mokrý.

Čalounění můžete ihned používat, doporučuje se však nechat jej pořádně uschnout. Při schnutí nedochází ke změně vlhkosti v místnosti.

Co je extrakční čištění čalounění

Při použití metody extrakčního čištění čalounění se používají vždy čisticí stroje, působící na bázi extrakčního čištění. To v praxi vypadá tak, že se voda s čisticím přípravkem pod tlakem vhání do čištěného povrchu a poté se i s nečistotami vysává zpět do stroje.

V případě většího znečištění je na povrch nanesena dostatečná dávka čisticího prostředku, který pomůže k dokonalému odstranění skvrn. Tato technologie je nejúčinnější a navíc nenamáhá vlákna čalounění.