Jak se připravit na stěhování

Stěhování není jednoduchá záležitost a je tedy rozumné se na něj dostatečně připravit a snížit si náklady. Spousta firem dnes nabízí své služby v případě stěhování a některé si můžete najmout za příznivé ceny. Levné stěhování Praha nabízí spoustu možností.

Vysoké skříně bude zapotřebí rozložit

Pojďme se tedy podívat na několik doporučení, díky nimž můžete ochránit svůj majetek a také ušetřit trochu peněz. Dopředu vyprázdněte všechny skříně a vytáhněte kompletně všechny police. Posléze se vyplatí skříň zajistit lepicí páskou nebo se dá použít i fixační fólie. Police se též dají páskou slepit dohromady. Pokud máte doma nějaké neobvykle vysoké skříně stavěné na míru, budete je muset rozebrat. To samé platí v případě šatních či jiných větších skříní, jež nevypadají příliš stabilně. V takovém případě můžete jednotlivé části stejných velikostí slepit páskou či obalit fólií. Ovšem pokud se takovými záležitostmi přeci jen nechcete zabývat, levné stěhování Praha obstará kompletní práce za vás.

Levné stěhování Praha

Levné stěhování Praha

Elektroniku nezapomeňte odpojit

Manželské postele také občas představují problém. V jejich případě je totiž potřeba demontovat čelo a případně oddělit postele od sebe. Postel s úložným prostorem určitě nezapomeňte vyprázdnit, ušetříte tím dost práce. Při manipulaci s ní by navíc hrozilo poškození nebo poškození obsahu. Další zádrhel představuje rohová sedačka. Ta se často skládá z více kusů, a pokud jsou spojeny šrouby, měli byste ji rozložit. Také o elektroniku se postarejte dopředu – všechny elektrické přístroje odpojte ze sítě, a pokud to jde, rozložte na dílčí části. Rozhodně nenechávejte elektroniku zamčenou ve skříních či v televizním stolku. Lednici nechte rozmrazit, vyprázdněte ji a vytáhněte všechny police. To samé platí pro mrazničku. V mikrovlnné troubě se nachází otočný talíř, který se dá vytáhnout. Určitě ho nedoporučujeme nechávat v mikrovlnce. Pračku nezapomeňte odpojit od přívodu a odtoku vody. Také nechte vodu odkapat. Křehké věci byste měli zabalit do papírových krabic, které dostatečně vystelte. Na takové krabice neopomiňte napsat, že se jedná o křehký náklad, takže levné stěhování Praha pak bude vědět, že s krabicí má manipulovat s nejvyšší opatrností.