Jak odstranit skvrny od červeného vína z koberce

Stačí chvilka nepozornosti a sklenka červeného vína může doslova zničit váš nový koberec. Jak vyčistit vylité červené víno z koberce snadno a rychle?

Proč nadělá červené víno tolik paseky

Stačí jeden nechtěný pohyb a namísto ve skleničce bude červené víno rozlité na vašem koberci. Je jedno, jestli má koberec krátký nebo vysoký vlas, zda je fialový nebo bílý. Červené víno je nepřítel číslo jedna a jen velmi těžko se odstraňuje nejen z koberce, ale také z čalounění nábytku. Jak se zachovat bezprostředně po rozlití vína, abyste co nejvíce minimalizovali konečný efekt skvrny?

Červené víno se vyrábí z modrých hroznů, které obsahují červené barvivo a tím dokonale zabarví lahodný mok do příjemných barev. A jak už všichni dobře víme, šťáva z hroznů jde jen horko těžko odstranit z oblečení a co teprve z čalouněné sedačky nebo z koberce, kde může nadělat ještě mnohem více škody? Pokud nebudete postupovat rychle, může dokonce zanechat neodstranitelné škody v podobě viditelných tmavých skvrn.

Co udělat při rozlití vína jako první?

Pokud došlo k rozlití vína, postupujte okamžitě tak, že co nejvíce tekutiny odsajete pomocí suché bavlněné nebo papírové utěrky. Postižené místo netřete, pouze přitlačte utěrku na postižené

místo a tupováním se snažte odsát co nejvíce tekutiny. Postupujte tak dlouho, dokud nebude utěrka suchá.

V dalším kroku pak zbylé rozlité víno rozřeďte tak, aby nepřilnulo k vláknům koberce či sedačky. Čerstvé skvrny potřete rozkrojeným citronem nebo nastříkejte kyselinu citronovou a po chvíli účinnosti properte vodou.

Skvělým pomocníkem se vám stane bílé víno nebo soda a opětovné propláchnutí čistou vodou.

Profesionální čištění koberců

Pokud ani první pomoc nedokázala odstranit odolnou skvrnu od červeného vína, pak doporučujeme zavolat profesionální firmu, která se zabývá strojovým čištěním čalounění. Profesionální čištění čalounění si poradí i s odolnými skvrnami nejen od vína a nejrůznějších mastnot od potravin, ale také zničí veškeré alergeny i mikroorganismy, žijící uvnitř vláken.

Proč zvolit profesionální čištění

Profesionální čištění čalouněného nábytku a koberce zaručuje dokonalé vyčištění i těch nejodolnějších skvrn. Kvalitní čisticí prostředky navíc ochrání povrch vláken k opětovnému množení alergenů a dalších mikroorganismů. Strojové čištění nebo mokré čištění se doporučuje provádět pravidelně. Zvláště pokud jsou v domácnosti malé děti, domácí mazlíčci či alergici.