Jak na podzimní mytí oken s co nejmenší námahou?

Mytí oken si mnoho lidí spojuje právě s podzimem. Sluníčko už se ukazuje jen velmi zřídka, ale když už konečně vykoukne, je to pro nás velmi vzácné – a dokáže nás rozzlobit, když na oknech posvítí na šmouhy a nečistoty. Do mytí oken se proto nejedna hospodyňka pouští v rámci podzimního úklidu, který stejně jako ten jarní patří k již zažitým tradicím českých domácností.

Čeká vás mytí oken?

Je i před vámi možná neoblíbená vidina v podobě mytí oken? Pokud nepatříte k výjimkám, které tato činnost baví, pak ji možná odkládáte co nejdéle to jde. Jenže stejně víte, že se tomu nevyhnete, proto je lepší se do toho pustit. Poradíme vám, jak si mytí oken usnadnit.

Mokré čištění koberců Praha

Sledujte počasí

Na podzim už to počasí není tak přívětivé, jako tomu bylo v létě. Teploty se postupně snižují, sluníčko nám začíná být vzácné a naopak se musíme smířit s tím, že na podzim hodně prší a celkově je tak nějak pošmourno. Pokud se chystáte mýt okna, sledujte počasí a vyberte si pro tento úkol takový den, kdy zrovna nesvítí sluníčko a neprší. Každá hospodyňka moc dobře ví, že sluníčko sice dokáže zahřát, ale pokud jde o umývání oken, dokáže spíše potrápit – díky němu na okně vznikají šmouhy, kterých se těžko zbavuje.

Nepodceňujte přípravu

Mytí oken není oblíbená činnost, ale když už se do toho přeci jen musíte dát, nepodceňujte přípravu předem. Přípravou máme na mysli, abyste z okenních parapetů sundali květiny i truhlíky. Máte-li tu možnost, odmontujte žaluzie, ať vám při umývání oken nepřekáží.

Dodržujte postupy

Pokud jde o okna, každý z nás má nějaký svůj postup. Někdo začíná mýt nejdříve skla, jiný začíná parapety. Když zvolíte nevhodný postup, zbytečně si práci ztížíte a to určitě nechcete. Proto jako první umyjte okenní rámy, poté parapety a teprve poté se pusťte do mytí okenních tabulí. K mytí rámů a parapetů nemusíte používat speciální přípravky, vystačíte si s teplou vodou a jarem na nádobí.