Jak čistit kočárky a příslušenství

Kočárek by měl patřit k prostorům, kde budou děti v co největším bezpečí. Jeho výběru proto věnujte  maximální pozornost. Pokud zatím vůbec netušíte, jak by měl Váš kočárek vypadat, můžete se inspirovat na našich stránkách Kočárky Michael.cz a třeba si za pár měsíců u nás kočárek i objednat. Každý rodič si musí nejprve ujasnit, co od svého kočárku očekává. Pak teprve  může vybrat pro své dítě kočárek, který bude nejenom ten nejkrásnější, ale hlavně bezpečný. Zvolíte-li variantu kombinovaného kočárku, je pravděpodobné, že ho budete používat několik let. Navíc jeho pořízení není zrovna levná záležitost, proto byste s ním měli být opravdu spokojeni. To zahrnuje i vzhled. Jestliže se vám třeba jen trochu nelíbí barva kočárku, neříkejte si, že si zvyknete. Dejte si tu práci a poohlédněte se raději po nějaké jiné barevné variantě, která vám bude lépe sedět. Nechcete přec několik let jezdit s kočárkem, který se vám ve skutečnosti nelíbí. Dnešní kočárky mají nespočetné množství barevných variant, takže by neměl být problém vybrat si k vaší plné spokojenosti.

Všechny dětské kočárky disponují určitým příslušenstvím. V první řadě je to pláštěnka proti dešti. Někdy je již započítána v ceně kočárku, jindy je nutno ji dokoupit. Určitě na ni však nezapomeňte, je to důležitá věc i v parném létě. Vedle pláštěnky je další věcí spadající do kategorie příslušenství moskytiéra. V našich zeměpisných šířkách je logicky určena pro jarní a letní měsíce. Pomáhá vám ochránit vaše dítě před obtížným a hlavně bodavým hmyzem. Rozhodně to není zbytečná věc, zvlášť v poslední době, kdy roste počet alergiků a nikdo si nemůže být jist, zda netrpí alergií na bodnutí hmyzem. Moskytiéra vaše dítě spolehlivě ochrání a zároveň mu umožní rozhlížet se po světě.

V letních měsících je také za absolutní hit považována sluneční stříška. Na kočárek se připíná velmi snadno a lze ji polohovat podle směru vaší jízdy a postavení slunce. Nejenže ochrání vaše dítě před škodlivým slunečním zářením, úžehem a úpalem, ale navíc se sluneční stříška může stát i hezkou ozdobou vašeho kočárku. Velkým pomocníkem pro dětské kočárky s nafukovacími koly je pumpička. Určitě byste si měli nějakou menší pořídit, abyste v případě potřeby mohli kola dohustit.