Jak často provádět mokré čištění koberců?

Máte doma koberce? Pak určitě chcete, aby vydržely co možná nejdéle krásné jako nové. Aby byly čisté a voňavé. Jen vysávání, i když bude pravidelné, ale nestačí. Koberec si čas od času zaslouží mokré čištění.

K čemu slouží mokré čištění?

U mokrého čištění jde zejména o zlepšení vzhledu koberce a odstranění viditelného znečištění. Především ale slouží k odstranění hloubkových nečistot, které nejsou na pohled vidět a které běžné vysávání v rámci standardního úklidu domácnosti nezlikviduje.

Mokré čištění koberců Praha

Sami nebo s firmou?

Pokud uvažujete nad mokrým čištěním koberce, jistě budete řešit, jestli na to stačíte sami nebo jestli bude lepší oslovit firmu. Zatímco někdo si kvůli tomuto úkolu pořídí speciální vysavač, jiný si vysavač na pár dní za rozumný poplatek vypůjčí. A pak se najdou tací, kteří celý proces svěří do rukou těch, kteří se na mokré čištění koberců specializují a přesně vědí, jak správně postupovat.

Žádná z možností není špatná. Záleží tedy jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Pokud si chcete koberec vyčistit sami, ale přijde vám zbytečné si kupovat přístroj, který po většinu roku nevyužijete, pak si ho půjčte. A jestliže víte, že se vám do toho nechce, nechte to na jiných.

Jak často ho provádět?

Pokud koberce u vás doma pravidelně udržujete, provádějte mokré čištění jednou za dvanáct až osmnáct měsíců. U nepravidelného udržování je pak na místě provést mokré čištění každých šest až devět měsíců. Máte-li doma dítě, pak každého půl roku, tedy dvakrát do roka. U zátěžových koberců, například v kancelářích, se doporučuje mokré čištění dvakrát do roka.