Finská sauna je blaho pro naše tělo

Finská sauna je známa téměř po celém světě. Pro Finy je sauna posvátným pojmem, je to místo, kde vládne mír, není možné se zde hádat a řešit. Po staletí se shromažďovaly informace o pozitivních účincích saun na lidské zdraví. V současné době se sauna stala moderním způsobem léčby a prevence mnoha nemocí a rehabilitace, stejně jako skvělý způsob relaxace. Po dni plném starostí a záležitostí, tak pěkné k relaxaci v uklidňujícím tepla finské sauny. K tomu není nutné jezdit do Finska. Nechme všechny nahromaděné zápory velkoměsta, můžete relaxovat v těle a duši v sauně.

Princip finské sauny

Finská sauna je suchá lázeň se suchým horkým vzduchem. V parní lázni se teplota vzduchu pohybuje od 40 do 60 ° C při relativní vlhkosti 90-100% a ve finské sauně je teplota vzduchu 70-90 ° C při vlhkosti 5-15%. Teplota vzduchu v parní lázni může dosáhnout 140 stupňů. Ale i taková vysoká teplota je vzhledem k suchému vzduchu poměrně dobře snášena. Když se na kameny nalije voda, zvýší se množství horké páry ve vzduchu v sauně. Po krátké době se však vzduch v sauně opět vyschne. Pouze ve finské sauně je suchý a vlhký vzduch. Finská sauna může být také plná vůně léčivých bylin, voňavého medu a vůně přírodního dřeva. Po parní lázni můžete ohřáté tělo ponořit do bazénu s ledovou vodou a pak můžete cítit zaručenou nadpozemskou blaženost, lehkost těla a dobrou náladu. Finská sauna pomáhá zbavit se každodenního stresu, dodává nápor síly a dobré nálady, je nejlepším místem k relaxaci, pořádání oslav nebo obchodních jednání v neformálním prostředí.

finské sauny

Trochu zajímavosti

Pokud jsme pozváni do sauny, neměli bychom odmítnout. A to zejména ve Finsku. Je to projevem respektu a takové pozvání často pomáhá Finům překonat překážky: navázat přátelské nebo obchodní vztahy. Bývalý finský prezident Martti Ahtisaari dokonce pořádal diplomatické jednání v sauně. Mimochodem, vstoupit do rozhovoru s cizími lidmi zde pravidla etikety nezakazují. Finové se obvykle snaží nerušit soukromí druhých, ale zároveň se mohou v sauně chovat otevřeněji než obvykle. Pro Skandinávce není návštěva sauny jen rituálem očištění fyzického, ale i duchovního. Pokud tedy budeme pozváni do sauny, budeme mít velkou čest. Navíc v sauně má naše tělo velký úbytek tekutin, takže musíme je musíme doplnit čajem nebo čistou vodou. Mimochodem Finové dávají přednost pití piva nebo jablečného moštu.

Jaké pozitivní účinky má sauna na naše tělo

Pravidelné návštěvy sauny normalizují krevní tlak a zabraňují riziku vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Návštěva sauny přispívá k léčbě osteoporózy a onemocnění kloubů a má také omlazující účinek na pokožku – díky průtoku krve se stává pružnější a pružnější. Dále je sauna velmi významná pro naše tělo, co se týká imunitního systému. Zvyšuje naši obranyschopnost a tak brání v období chřipek nějakému nachlazení a virovým onemocněním.

Spolehlivá firma je polovina úspěchu

Pokud máme zájem o domácí saunu, můžeme si ji nechat postavit odbornou firmou. Sauna na klíč dnes není žádnou výjimkou. Profesionální technici takových firem přijedou změřit prostor, kde bychom chtěli saunu mít a navrhnou nám nejlepší možné řešení. Mnohdy jde i o atypické prostory, ale ani to není překážkou. Využije se tak každý centimetr prostoru. Sauna na klíč je realizace sauny od projektu přes výběr materiálu až po samotnou realizaci. V současné době si ale také můžeme pořídit saunu, jako hotový modul, který lze instalovat do malých prostor.