Co je extrakční čištění koberců a kdy je toto použití vhodné

Extrakční čištění koberců je nejrozšířenější metoda čištění koberců doma i v komerčních prostorách. Jak probíhá extrakční čištění koberců a jaký je konečný výsledek?

Co je extrakční čištění koberců

Extrakční čištění koberců neboli mokré čištění koberců je nejrozšířenější čištění koberců v bytech, rodinných domech, kancelářích, restauračním zařízení, hotelích a v dalších komerčních prostorách.

Extrakční čištění koberců je mnohem účinnější, než je tomu u mechanického vysávání či ručního tepování, které známe všichni z dřívějších dob. Extrakční čištění se však nehodí pro koberce s velmi dlouhým vlasem.

Extrakční čištění koberců odstraní i nejodolnější skvrny

Mokré čištění koberců představuje nejlepší řešení zejména při odstranění nejodolnějších skvrn nejrůznějších původů, větších nečistot, prachu, mastnoty aj. Všechny odolné nečistoty se z čištěného koberce odstraní velmi snadno a rychle, aniž by došlo k poškození vlákna. Výsledkem je krásně čistý koberec, který na první pohled vypadá jako nový. Oživení barev a zjemnění vláken je pomyslnou třešničkou na dortu při profesionálním extrakčním čištění koberců.

Jaké jsou výhody extrakčního čištění koberců

  • rychlé a šetrné čištění koberců
  • možnost využití na kusové i celoplošně lepené koberce
  • dokonalé vyčištění koberce na povrchu i do hloubky vlákna
  • vhodné i na velmi znečištěné koberce

Jak probíhá extrakční čištění koberce

Extrakční čištění koberce probíhá ve vhánění proudu teplé vody, smíchané s čisticím prostředkem do čištěné tkaniny pod velkým tlakem. Tekutina je následně ihned vysávána do sběrné nádoby. Výsledkem je dokonale čistý povrch, s pouhým minimem obsahu vody. Při doschnutí koberce nedochází ke zvýšení vlhkosti v místnosti.

Extrakční čištění koberce je zohledněno vždy ke stavu a znečištění koberce, ale také na jeho určení, velikost a umístění. Extrakční čištění lze použít také na čalouněný nábytek, sedací soupravy, křesla, židle, postele a další vybavení interiéru, které by stejně jako koberec mělo být pravidelně ošetřováno.

Hlavní výhody mokrého čištění koberců

Mokré čištění koberců vyčistí přes 80% veškerých nečistot. Patří proto mezi nejúčinnější způsoby čištění koberců a čalounění. Čisticí prostředky, určené pro tento typ čištění koberců jsou vyrobeny tak, aby zanechaly vlákna koberců a čalounění krásná, díky metodě obnovy vlákna.

Čisticí prostředky jsou navíc po vyčištění dokonale odstraněny díky vysokému tlaku vysavače, který odstraní nečistoty do nádoby určené pro sběr špinavé vody. Tato činnost je velmi důležitá pro lidi, kteří mají sklon k alergii. Slabé znečištění lze čistit bez chemických prostředků, pouze horkou vodou.

Přivolání profesionální firmy, která provede mokré čištění koberců a čalounění, vám ušetří mnoho starostí spojené s ručním čištěním povrchů, energii a čas.