Co dělat, když sedačka nepříjemně zapáchá?

Sedací souprava je nepostradatelným vybavením každé domácnosti. Obývací pokoj bychom si bez ní dokázali představit asi jen stěží. Je chloubou tohoto interiéru. Dominantou, která na sebe strhává veškerou pozornost. Nic z toho ale nebude dělat pořádně, pokud se z ní bude linout nepříjemný zápach. Když totiž sedačka nevábně smrdí, jen stěží si na ní vychutnáte pěkný film v televizi nebo posezení s přáteli u něčeho dobrého na zub.

Musíte zjistit, odkud zápach pochází

Někdy není jednoduché určit, odkud zápach pochází. Například v případě vlhkého nábytku, který nemá jasnou lokalizaci ohniska zápachu, ale celá sedačka jako taková vyzařuje silný zatuchlý odér. O něco jednodušší je to v případě, kdy se na sedačku třeba něco vylije a vznikne tak přesné místo, které bude příčinou nevábného smradu.

Mokré čištění koberců Praha

Sedačku není třeba hned vyhodit

Jakmile zpozorujete, že sedačka nevoní, možná vás jako první napadne, že ji jednoduše vyhodíte a koupíte sedačku novou. Ačkoli se tohle řešení jeví jako nejjednodušší, ne vždy je to opravdu nutné. Pro někoho bude možná schůdnější cestou čištění sedačky, což oceníte například v případě, máte k danému nábytku určitý vztah nebo jste jej pořídili teprve nedávno.

Čištění sedací soupravy můžete zkusit svépomocí, například pomocí osvědčených rad, nebo se také můžete spolehnout na specializovanou firmu, která se tohoto úkolu zhostí za vás.

Když je problémem vlhkost

Sedací souprava může zapáchat třeba proto, že zůstala nějakou dobu v uzavřené, špatně větrané nebo nevětrané místnosti, kde byla vysoká úroveň vlhkosti. Snadno pak vlhkost nasákne do sebe a začne nepříjemně zavánět. V takovém případě je potřeba sedačku důkladně vyvětrat a vysušit, použít můžete ventilátor nebo podobná zařízení. Snažte se vyvarovat smáčení povrchu.

Domácí mazlíčci

Další poměrně častý důvod, pro který sedačka u vás doma nemusí zrovna vonět, může být přítomnost domácích mazlíčků. Nejeden majitel kočky nebo psa už řešil, že jeho domácí mazlíček sedačku pomočil. Tehdy se snažte co nejdříve kapalinu vysušit suchým hadříkem a poté místo posypat jedlou sodou. Nechte ji působit 10 minut, klidně i déle. Následně na postižené místo nastříkejte směs vody a octa v poměru 1:1, nechte působit 5 minut a poté otřete vlhkým čistým hadříkem. Povrch potom důkladně osušte.