Čištění koberců v komerčních prostorách

Profesionální čištění koberců v komerčních prostorách se doporučuje provádět pravidelně a to i v případě, že koberce nejsou viditelně špinavé. Jakou metodou se provádí čištění koberců v komerčních prostorách a co nabízí mokré čištění koberců?

Přizvěte si na pomoc profesionální firmu

Čištění vysokozátěžových koberců i běžných koberců, které jsou umístěny v kancelářích, restauracích nebo kdekoli jinde v komerčních prostorách, je nutné provádět pravidelně. Mnohdy jsou tyto koberce zašpiněny odolnou špínou, ale také v sobě ukrývají celou řadu roztočů, bakterií a mnoho dalších škodlivých látek, které se vlivem chůze dostávají do vzduchu v místnosti a jsou rizikem pro malé děti i alergiky.

Profesionální čištění koberců zaručuje precizní, hloubkové čištění koberců, které si poradí i odolnou zašlou špínou, zašlapanou do spodních vrstev vlákna koberce. Mokré čištění koberce se provádí pomocí profesionálních přístrojů, které za pomoci vysokého tlaku aplikují čisticí kapalinu přímo do vlákna koberce.

Po krátkém působení, při kterém se zahubí veškeré mikroby, bakterie a alergeny, spolu s odolnou špínou, se přebytečná voda důkladně vysaje. Koberec zůstává po vysátí vlhký, nikoli mokrý. Krátká doba doschnutí zaručí to, že nedochází ke vzniku plísní.

Kdy je vhodné zavolat profesionální firmu

  • při pravidelném používání koberce
  • při běžném ušpinění koberce
  • při akutním zašpinění koberce
  • po malování nebo zednických úpravách
  • během generálního úklidu před významnými svátky

Proč využívat pravidelné profesionální čištění koberců

Na pracovišti v kancelářích, ale také v hotelích a dalších komerčních prostorách se nachází větší množství lidí, kde se exponenciálně zvyšuje počet bakterií, které se usazují v hlubších vrstvách vlákna koberce.

Pro dokonalé vyčištění koberce je zapotřebí využít hloubkovou techniku, která nejenže zbaví tkaninu veškerých vizuálních nečistot, ale také zahubí veškeré neviditelné alergeny a bakterie. Moderní čisticí prostředky navíc dokážou regenerovat vlákna koberce tak, aby po tepování vypadal jako nový. Chemické čištění navíc na koberci vytvoří ochranný film, který znemožní, aby se na tkanině v nejbližší době rozmnožily nové bakterie a další mikroby.

Jedině mokré čištění zajistí hloubkovou čistotu

Nespornou výhodou profesionálního mokrého čištění koberců a sedaček je to, že se roztok z čisticího materiálu vstřebá hluboko do vlákna. Díky vysokému tlaku čisticího stroje se navíc roztok dostane do všech vláken, tudíž na rozdíl od ručního čištění se nemůže stát, že by se nečistoty při čištění do látky částečně vrátily. Díky extrakčnímu čištění se totiž odsají všechny nečistoty i s čisticím přípravkem do nádoby, určené ke shromáždění špinavé vody.

Využijte profesionální čištění koberců v komerčních prostorách nejen před generálním úklidem, ale také během roku, i když koberce nejsou viditelně špinavé. Díky pravidelnému čištění zamezíte množení alergenů a mikrobů v kobercích a ochráníte tak zdraví všech pracovníků a návštěv ve vašem komerčním zařízení.