Čištění koberců po vyklízení pozůstalostí

Čištění koberců Praha se neprovádí jen v rámci pravidelných úklidů. V některých případech bývá dalším krokem po vyklizení pozůstalostí jako jsou byty nebo domy. Někteří majitelé si totiž chtějí ponechat původní koberce, které jsou cenné nebo mají osobní hodnotu. V takových případech je čištění na místě, protože pomáhá obnovit zašlý vzhled a navíc odstraní prach, nečistoty i roztoče.

S koberci nebo bez

Záleží na každém vlastníkovi pozůstalosti, jak s původními koberci naloží. Někteří se rozhodnou pro kompletní vyklizení. V takovém případě nezůstávají v bytě nebo domě prakticky žádné věci. I koberce a jiné podlahové krytiny tedy míří na sběrný dvůr nebo skládku. S profesionální vyklízecí firmou se však můžete domluvit a přesně vymezit, jaké věci si chcete nechat. Nejčastěji mají lidé zájem o osobní věci, starožitný nábytek a koberce.

Kdy se čištění provádí

Obvykle se u zděděných domů (bytů) provádí čištění koberců až po vyklizení pozůstalosti. Právě tato služba přináší řadu výhod stejně jako profesionální čištění koberců nebo čalounění. Pokud si najmete vyklízecí firmu, proběhne vše rychleji a navíc nemusíte řešit vynášení těžkého nábytku, odvoz odpadu ani jeho likvidaci. Zároveň se snadno zbavíte nepotřebných elektrospotřebičů, nábytku, oblečení, osobních věcí nebo třeba stavební suti.

Profesionální vyklízecí firmy se navíc chovají ohleduplně a s úctou k pozůstalosti i veškerým věcem.

Užitečné informace
  • Vyklizení pozůstalostí obvykle trvá několik dní. Doba samotného čištění koberců závisí na jejich velikosti, míře znečištění a struktuře čištěné plochy (více se dozvíte v sekci Časté dotazy).
  • Pokud na vyklízení nemáte náladu ani čas, přenechte vyklízecí práce odborné firmě – ušetříte si spoustu starostí a nebudete muset shánět kontejner ani řešit likvidaci odpadu dle zákonných požadavků.
  • Díky čisticí chemii značky Kärcher umíme odstranit skvrny od krve i mastnoty. Využíváme speciální roztok, který nám pomáhá odstranit nejrůznější odolné skvrny.
  • Pro podrobnější informace o čištění koberců z pozůstalostí nás bez váhání kontaktujte.