Čistění a voskování schodů, chodeb a tvrdých podlah

Maté ve vašem domě staré, zašlé a špinavé schody, které už vaše uklízečka prostě nedokáže vyčistit? Na paní uklízečku se určitě nezlobte, protože takové schody nebo podlahu nedokáže ručně vydrhnout ani zdatný a silný chlap. Špína je už natolik zažraná, že je potřeba použít speciální úklidové techniky a čisticích prostředků. Raději si objednejte specializovanou úklidovou firmu, která vaše zašlé schody promění k nepoznání. Ptejte se po čištění a voskování schodů, chodeb a tvrdých podlah.

Jak probíhá proces čištění schodů

Čištění schodů a jiných tvrdých podlahových krytin a podlah se nejčastěji provádí pomocí speciálních úklidových strojů s extrémně tvrdým a hrubým vibračním kartáčem. Tyto služby provádí většinou každá lepší úklidová firma. Na schody se nanese speciální chemický prostředek, který je dobré nechat několik minut působit. Dělá se to proto, aby se prostředek co nejvíce zažral do podlahy a dosáhlo se tak maximálního účinku.

Po několika minutách, co chemický přípravek působí, přichází na řadu speciální úklidový stroj. Nejčastěji používaný a vysoce výkonný je například Motorscrubber, který má super tvrdý vibrační kartáč. Tímto strojem následně dochází k silnému drhnutí povrchu, které se provádí po dobu zhruba 2-5 minut na 1m2 v závislosti na míře znečištění.

Následně přichází na řadu další úklidový stroj, tzv. extraktor. Mezi nejčastěji používané patří např. Kärcher. Extraktor se používá na vysávání nečistot, které byly uvolněny kartáčovým strojem. Vysátí nečistot extraktorem zabrání dalšímu rozetření špíny hadrem či mopem.

Po čištění přichází na řadu voskování

Po vyčištění podlahy výše uvedeným způsobem je dobré provést následné voskování. To se dělá zejména z důvodu prodloužení životnosti vzhledu podlahy a její ochrany před vlhkostí. Voskování podlahy není dobré provádět bez předchozího vyčištění, odmaštění a vyschnutí. Voskování se dá aplikovat na schody, dlažbu a kámen, ale také na ostatní tvrdé podlahy, lina a PVC materiály.

Vosk se nanáší pomocí speciálního voskovacího stroje celkem ve třech vrstvách. Trojím vrstvením se dosáhne silného nánosu, čímž dochází k prodloužení životnosti voskované podlahy. Velmi důležité je nechat vosk několik hodin řádně zaschnout a po dobu schnutí na povrch nesahat a nechodit po něm. Při používání podlahy před zaschnutím by mohlo docházet k loupání vosku a tím i k znehodnocení celé práce.

Voskováním podlahy dosáhnete:

  • ochrany povrchu proti rychlému znečištění a mechanickému poškození
  • prodloužení životnosti povrchu a ochrany proti vlhkosti povrchu
  • ochrany proti hlubokému zažrání nečistot do povrchu
  • vytvoření lesku a razantní zlepšení vzhledu povrchu